O FIRMIE

Nasza historia

Od ponad trzydziestu lat produkujemy dla Was wyroby mięsne i wędliniarskie. Od zawsze kierujemy się zadowoleniem naszego klienta oraz pielęgnując najlepsze tradycje naszego regionu! Zobacz, jak zmienialiśmy się w ciągu tych 30 lat i poznaj historie naszej firmy i zakładu!

Historia firmy sięga 1991 roku.

Wyznaczyliśmy sobie jasny cel: produkować mięso i wędliny najwyższej jakości. Dzięki zdobytej wiedzy, zapałowi i chęci do pracy nieustannie pozyskiwaliśmy najlepszych specjalistów odpowiedzialnych za cały proces twórczy - od weterynarzy i pracowników produkcji, aż po logistyków. Siedziba naszej firmy oraz nowoczesny zakład produkcyjny wraz z ubojnią mieszczą się w Radzionkowie. Posiadamy doskonale zaopatrzone hurtownie spożywczo-przemysłowe w Radzionkowie i we Wrocławiu oraz sieć sklepów “Szyneczka”. Współpracujemy z hurtowniami, restauracjami i sklepami na terenie całego kraju. Siłą i wartością Zakładów Mięsnych HAM są przede wszystkim ludzie. Rodzinna atmosfera, zaangażowanie, pasja oraz ciężka praca składają się na wysoką jakość naszych produktów i ich doskonały smak.
Nasza załoga to ponad 600 osób. Każdego dnia jesteśmy w stanie wyprodukować około 70 ton wyrobów wędliniarskich. Mięso, z którego produkujemy nasze wyroby pochodzi z własnej ubojni trzody i bydła, sprowadzanego wyłącznie ze sprawdzonych polskich gospodarstw rolnych. Należymy również do Śląskiego Cechu Producentów Żywności w Katowicach.

Historia

1991
Narodziny nowej rodzinnej firmy

Historia firmy sięga roku 1991, kiedy to w zakładzie w Ożarowicach po raz pierwszy rozpoczęliśmy produkcję, zaczynając od uboju 15 tuczników.
Wraz z uruchomieniem produkcji otworzyliśmy dwa sklepy, które zapoczątkowały sieć sklepów firmowych “Szyneczka”.

1993
Rozbudowa

Rozbudowa części produkcyjnej.

1996
Zmiany

Zakończenie budowy nowej hali produkcyjnej.

1999
Hurtownia

Budowa hurtowni w Ożarowicach.

2003
Nowa ubojnia

Oddanie do użytku nowej ubojni, która dostarcza półtusze i ćwierci na potrzeby własne i na sprzedaż.
Otwarcie hurtowni we Wrocławiu.

2005
Nowa magazyn

Przekazanie do użytku magazynu automatycznego oraz nowej przetwórni w Radzionkowie.

2008
Rozwój

Na koniec kwartału 2008 roku firma zatrudnia 558 pracowników.

2014
Sklepy

Firma posiada 39 sklepów “ Delikatesy Szyneczka”.

2016
Nowa hurtownia

Otwarcie w Radzionkowie nowoczesnej hurtowni o powierzchni 6 tysięcy m2.
II Ogólnopolski Bieg Rzemieślinka.
Rozpoczęcie produkcji innowacyjnych dań pod marką HAM expert.

2020
E-Szyneczka

Otwarcie sklepu internetowego E-Szyneczka.

2021
Sklepy

Zakłady mięsne HAM posiadają sieć 44 sklepów “Delikatesy Szyneczka”.

Nasze początki

Wszystko zaczęło się od niewielkiego zakładu w Ożarowicach. To właśnie tam dzięki uporze właścicieli oraz wiedzy i umiejętnościach pierwszych pracowników rozpoczęła się historia Zakładów Mięsnych HAM.

Nasze początki

Z czasem nasze wyrobu zyskiwały coraz większe uznanie i zainteresowanie lokalnej społeczności. Przyniosło to dynamiczny rozwój naszej firmy. Gdy pierwszy zakład w Ożarowicach był już za mały, aby sprostać ciągle rosnącemu zapotrzebowaniu produkcyjnemu, przenieśliśmy naszą główna siedzibę do Radzionkowa, gdzie znajduje się i rozwija do dnia dzisiejszego.

Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej.

Henry Ford

Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

W. Feather

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać.

Jim Ryun

Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niezrównaną kombinację do osiągnięcia sukcesu.

Napoleon Hill

Kiedy wpadniesz na pomysł, o którym nie możesz przestać myśleć, to jest to prawdopodobnie dobry pomysł, aby go zrealizować.

Josh James